potrzebujesz pomocy? zadzwoń

531 014 015

Powierzchnia:

Dokonać wyboru

Przed zamieszkaniem w wymarzonym domu, jedną z pierwszych decyzji przybliżających do osiągnięcia celu jest wybór odpowiedniego projektu. Popularnym rozwiązaniem obecnie jest skorzystanie z gotowego projektu. Dobrze gdy przed podjęciem decyzji zastanowimy się nad najistotniejszymi kwestiami. Czy podoba nam się projekt domu tradycyjny czy nowoczesny. Czy chcemy mieszkać w domu parterowym czy domu z poddaszem użytkowym. Jakiej wielkości dom jest nam potrzebny jaka ilość i wielkość pokoi jest dla nas wystarczająca. Na te najważniejsze pytania każdy przyszły inwestor może odpowiedzieć sobie sam. Odpowiedzi zdeterminują nasze dalsze postępowanie przy wyborze projektu. Obecna oferta pracowni jest tak szeroka ze zaspokoi nawet najbardziej wymagających z nas.

madera 4 u 5 dompasja lustro

Wybierając projekt domu należy wziąć pod uwagę nie tylko estetykę budynku i nasza upodobania ale szereg spraw techniczno prawnych:

wielkość działki- zbyt wąska działka może uniemożliwić budowę według wybranego projektu. Projekt należy dobrać tak aby wszelkie odległości od granic były zgodne z obowiązującymi przepisami.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – Gdy już wiemy że budynek zmieści się na naszej działce należy sprawdzić czy spelnia pozostałe wymogi lokalnego planu. Znajdziemy w nim zapisy określające wysokość budynku, kąt nachylenia dachu ułożenie dachu a często nawet zostanie narzucona nam kolorystyka elewacji czy pokrycia dachu.

Media- Kolejną ważną kwestią jest sposób ogrzewania budynku. Jeśli na działce mamy dostęp do gazu jest to najczęściej wybierana opcja. Gdy nie ma takiej możliwości możemy pójść w eko paliwa lub rozwiązania energooszczędne jak pompy ciepła które są dużo droższe w wykonaniu lecz obniżają koszty eksploatacji budynku.

Wszystkie powyższe kwestie zdeterminują jaki projekt wybrać ostatecznie Po dokonaniu wyboru sama adaptacja projektu nie jest już  skomplikowana, wymaga jednak jeszcze uwzględnienia planu zagospodarowania terenu oraz lokalnych warunków klimatycznych. Coraz większym zainteresowaniem cieszą domy energooszczędne a także domy inteligentne które mimo wyższych kosztów budowy w okresie użytkowania są tańsze w utrzymaniu. Traktując dom jako inwestycje na długie lata warto zastanowić się nad tymi opcjami jeżeli dysponujemy odpowiednim budżetem. Dodatkowo można skorzystać z dofinansowania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na różne rozwiązania energooszczędne.